Likovna škola Štifla

Likovna škola ŠTIFLA osnovana je u formi Otvorenog likovnog ateljea od strane profesora Ivice Kovačića Štifle koji je 1975. godine našao u sebi dovoljno razloga i snage da se poduhvati jednog složenog i odgovornog posla: da oformi i organizuje prvu likovnu školu (otvoreni likovni atelje ) u Sremskoj Mitrovici.

Svrha našeg rada je davanje prilike svima da na najlakši način  uđu u svet likovnih fenomena ustvari ulazak u neki lepši, nedosanjani život – u potrebu za doživljajem boje, svetlosi i carobnih oblika koji su obojeni nevinom maštom i velikim cudenjem.

Predavači u školi: Ivica Kovačić Štifla (1950), akademski slikar - likovni pedagog ( www.stifla.org )
                                  Predrag Kovačić (1985), magistar vajarstva - profesor likovne kulture

Školu sačinjavaju četiri grupe polaznika:

Učenici osnovne škole,
Učenici srednjo-školskog uzrasta,
Kandidati na neku višu ili visoku umetničku školu
Osobe zrele dobi koje žele da udju u tajnu likovnog jezika kako bi mogle da izraze neka od svojih osećanja ili da osete muke i zadovoljstva stvaranja.

Svi polaznici u zavisnosti od uzrasta izučavaju:

Crtanje, Slikanje, Vajanje, Fotografiju, Grafiku,

Anatomiju sa anatomskim crtanjem, Osnove arhitekture sa arhitektonskim crtanjem

3D modelovanje, Grafički dizajn, Web dizajn,

Istorija umetnosti, Teorija forme likovnog dela, Tehnologija materijala

Likovni studiji:

Slikarski studio
Vajarski studio
Grafički studio
Studio novih tehnologija gde se izučava fotografija, grafički dizajn, web dizajn, 3D modelovanje
Restauracija slike i skulpture